• Call: 0 (216) 123 4567
Open

Bir Günde Gerçekten Ne Kadar Yemeye Ihtiyacınız Var?

Kilo vermek istiyorsanız, günde yaklaşık 1800-2000 kalori almanız gerekir – bu günde üç öğün ve 600-700 kalorili bir öğün ile oldukça gerçektir. İdeal olarak, her öğünde 20 ila 25 g yağ (% 30 kalori), 30 g protein ve 70-80 g uygun karbonhidrat bulunmalıdır. FitSeven, belirli bir malzemede kilo kaybı için diyet normları hakkında daha fazla yazmıştır.

Bununla birlikte, fiziksel olarak aktif erkeklerin kas kütlesi kazanmak için günde en az 2700-2900 kcal’e ihtiyacı vardır – günde 5-6 öğün almak ve üç öğüne kalori eklemeye çalışmak daha iyidir. Aynı zamanda, kalorilerin en az yarısı kahvaltı ve öğle yemeği için, çoğu karbonhidrat – bir antrenmandan hemen sonra olmalıdır.

Ne zaman yenir?
Popüler inanca rağmen, kahvaltının herhangi bir şekilde metabolik oranları etkilediğine dair bilimsel bir kanıt yoktur. Sadece doyurucu bir kahvaltı metabolizmanızı hızlandırmaz ve kilo vermenize yardımcı olmaz – tıpkı kahvaltı yemek gibi metabolizmanızı yavaşlatmaz. Birçok çalışmanın tam tersi olması da önemlidir.

“16/8 orta hızlı” olarak adlandırılan diyet, düzenli olarak kahvaltıdan vazgeçmeyi amaçlıyor ve sadece akşam 8’e kadar hizmet veriyor. Aslında, böyle bir diyetle, vücut her gün 16 saat boyunca oruç tutar – ancak sonuç metabolizmayı yavaşlatmaz, hızlanır ve daha hızlı kilo almanıza yardımcı olur.

0 Replies to “Bir Günde Gerçekten Ne Kadar Yemeye Ihtiyacınız Var?”

  1. Duis dapibus aliquam mi, eget euismod scelerisque ut. Vivamus at elit quis urna adipiscing , Curabitur vitae velit in neque dictum blandit. Duis dapibus aliquam mi, eget euismod sceler ut.Duis dapibus aliquam mi, eget euismod scelerisque at elit quis urna adipiscing , Curabitur vitae velit in neque dictum bldit.

  2. Curabitur vitae velit in neque dictum blandit. Duis dapibus aliquam mi, eget euismod sceler ut.Duis dapibus aliquam mi, eget euismod scelerisque at elit quis urna adipiscing , Curabitur vitae velit in neque dictum bldit.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Bize Ulaşabilirsiniz